Pulmadeks paraneb ära?

Ehk ei ole mõtet nii kaua oodata 

Tule vastuvõtule

Kui Sul on haav, mis 3−4 nädala jooksul ei ole paranenud ja on kahtlus, et haav on krooniline või muul põhjusel halvasti paranev, tule vastuvõtule. Meie suurte kogemustega arstid ja õed selgitavad välja, mis on haavandi tekkimise põhjused ja selle paranemist takistavad asjaolud.

Ravime ka ägedaid traumahaavu, mis vajavad professionaalset hooldust ja regulaarset sidemevahetust, anname nõu ja soovitusi õigete hooldus- ja ravivõtete kasutamiseks kodustes tingimustes.

Roberti lugu

Robert on 28-aastane motosportlane ja töötab IT-valdkonnas. Hiljuti otsustas Robert Tais puhkuse veeta, et seal osa võtta motospordivõistlusest. Harjutustreeningul sai Robert paraku säärevigastuse ja hulga marrastusi, mille puhul kuumus ja liiv tegid veel oma töö. Mees sai küll kohe esmaabi, kuid koju naastes ilmnes, et haav sääres ei parane. Robert on alati parima tervise juures olnud ega tunne eriti meditsiinisüsteemi. Haav teeb jätkuvalt valu ja Robert on mures. Mees tahaks nüüd kiiresti tööle minna, kuid ta annab endale aru, et kõigepealt tuleb haav terveks ravida.

Arvuti-inimesena leidis Robert haavakliiniku kiiresti netist üles ja asus meie spetsialistiga kohe vestlusesse, saates kiiresti ka paar fotot haavast. Arst leidis, et sellises olukorras peaks ta kohe vastuvõtule tulema. Kuna haavakliiniku vastuvõtuajad ei ole üle broneeritud, jõudis Robert vastuvõtule veel reede õhtupoolikul ning olukorrast lähtuvalt leidis arst võimaluse teda kohe konsulteerida. Edasi suunas arst teda haavaõe juurde, kes puhastas haava ja tegi sidumise kaasaegsete vahenditega selliselt, et enne 3−4 päeva möödumist ei olnudki vajadust sidet vahetada. Haavakliinikus nõustati Robertit põhjalikult, kuidas haavahooldust ja -sidumist kodus teha. Robert tunneb, et hirm annab järele, valu on vähem ja ka põletik taandub.  

Kuigi haav vajab haavakliinikus veel järelkontrolli ja Robert peab vähemalt kaks korda nädalas käima haavaõe vastuvõtul, tunneb ta, et ei pea enam muretsema. Tal on head vahendid ja oskused haava raviks, probleem on kontrolli all. Uuel nädalal saab Robert juba tööle minna ja kui hästi läheb, siis kuu aja pärast ka juba oma lemmikspordiala – mootorrattasõidu ette võtta. Õnneks on Robert nüüd tänapäevastest haavahooldusvõtetest märksa teadlikum. Tänu haavakliinikule.

Julia lugu

Julia on 62-aastane kunstiõpetaja. Väikelinna läheduses maa-alevis elades käib ta linnakoolis kunstitunde andmas. Bussiga. Viimasel ajal on Julial bussipeatusesse kõndimine raske, sest parema jala säärel olev haavand teeb valu. Julia on selle haavandiga käinud mitu korda perearsti ja pereõe juures, kes on soovitanud haava korralikult ravida. Aga et kunstiinimesena kipuvad Julia arstil käigud pisut ebakorrapäraseks jääma, on haav suuremaks veninud, sealt immitseb koevedelikku ja see teeb käies valu.

Nädal tagasi helistas Julia tütar ja ütles, et leidis emale raviks hea ja pädeva koha. Et on selline raviasutus nagu Haavakliinik. Tütar broneeris Juliale esmalt haavaõe vastuvõtu. Ütles, et kui Julia jala olukord on selline, et arst peab seda vaatama, siis haavaõde suunab ise edasi. Julial on hea meel, et tütar aitas tal abi leida erakliinikust. Tütar oli öelnud, et juba vastuvõtu aega broneerides oli teda põhjalikult kuulatud, et suhtumine oli niivõrd hooliv. Julia, kes on kunstiinimesena pisut tundliku loomuga, teab, et tema vajab just sellist hoolivat ja tähelepanelikku suhtumist.

Võta meiega ühendust

Helista meile

Kirjuta meile

Aadress

Sütiste Tervisekeskus
J. Sütiste tee 17/1 (3. korrus)
13419 Tallinn

N

Litsentsid

Ambulatoorsed üldkirurgiateenused
tegevusloa nr. L04647
Õe vastuvõtuteenus
tegevusloa nr. L04651

N

Andmekaitse

Andmekaitse kohta saab lugeda siit

Võta meiega ühendust

Meie partneriks on Dermtest, kelle keskkonnas saab enne vastuvõtule tulekut üles laadida pilte.