Meie teenused

Erialaspetsialistide ambulatoorne vastuvõtt

Lühike ooteaeg

Pakume arsti või õe vastuvõtuaega paindlikult ja vastavalt Sinu soovile. 

Haavakliiniku erialaspetsialistid on suurte kogemustega ja hea suhtlusoskusega. Lisaks professionaalsele haavakäsitlusele nõustame Sind koduse haavaravi, sidumise ja haavaravi vahendite osas. 

Keskendume paranemisele – meie eesmärgiks on aidata Sul võimalikult kiiresti naasta oma töö, hobide ja igapäevatoimetuste juurde. 

Sinu tervisemure, meie lahendus

 

Kui Sul on haavadega seotud terviseprobleem, tule erialaspetsialisti vastuvõtule. Igal visiidil pildistame haava ja dokumenteerime kõik haavas toimunud muutused. Selle põhjal moodustub pildiajalugu ja saame ravi kulgu ühiselt jälgida. Koostame Sulle asjatundliku haavaravi plaani ja nii saab Sinu probleem järjepideva ravi ning jälgimise. Soovitame Sulle sobivad haavaravi vahendid ja anname juhised nende kasutamiseks. Sinu ravitulemus on meile oluline.

Meie teenused

 1. Üldkirurg-fleboloogi esmane vastuvõtt (40 min)

Põhjalik terviseseisundi uuring (vestlus ja anamneesi kogumine); haava/haavandi diagnoosimine (vajadusel ultraheli uuring alajäsemete veenidest ja ABI indeksi määramine); haavandi tekkepõhjuse selgitamine; haavandi pildistamine ja põhjalik dokumenteerimine; raviplaani koostamine; haava/haavandi puhastamine ja sidumine; nõuanded koduseks raviks ja haavahoolduseks; ravimite, haavapuhastusvahendite ja haavasidemete määramine ning kindlustatud isikule soodustusega väljakirjutamine; kokkuvõtte koostamine.

 2. Üldkirurg-fleboloogi vastuvõtt ja ultraheli uuring (40 min)

Põhjalik terviseseisundi uuring (vestlus ja anamneesi kogumine); haava/haavandi
diagnoosimine koos ultraheli uuringuga alajäsemete veenidest ja ABI indeksi määra-mine; haavandi tekkepõhjuse selgitamine; haavandi pildistamine ja põhjalik dokument-eerimine; raviplaani koostamine; haava/haavandi puhastamine ja sidumine; nõuanded koduseks raviks ja haavahoolduseks; ravimite, haavapuhastusvahendite ja haava-sidemete määramine ning kindlustatud isikule soodustusega väljakirjutamine; kokkuvõtte koostamine.

3. Üldkirurg-fleboloogi korduv vastuvõtt 3 kuu jooksul (30 min)

Haava/haavandi seisundi hindamine ja dünaamika jälgimine; haavandi pildistamine ja põhjalik dokumenteerimine; vajadusel raviplaani korrigeerimine; haavandi puhastamine ja sidumine; nõuanded raviks ja hoolduseks; kokkuvõtte koostamine.

4. Ultraheli doppleruuring veenidest ja arsti konsultatsioon (20 min)

Uuring alajäsemete veenidest, et hinnata veenisüsteemi tööd ja täpsustada venoosse haavandi tekkepõhjuseid (veeniklapi puudulikkus ehk refluks). Uuringut viib läbi suurte kogemustega kirurg-fleboloog, kes otsustab uuringu teostamise vajaduse läbivaatuse ajal. Uuring on vajalik venoosse haavandi puhul ja enne kompressionravi määramist.

5. Soodustusega kompressioontoote määramine (20 min)

Kirurg-fleboloogi vastuvõtt ja konsultatsioon. Vajadusel teeb arst alajäsemete veenidest ultraheli uuringu (sisaldub teenuse hinnas). Kompressioontooteid saab kindlustatud isikule välja kirjutada 90% soodustusega kui on arsti poolt kinnitatud kroonilise venoosse puudulikkuse või venoosse haavandi diagnoos (RHK 10 diagnoosikoodid I83.0, I83.1, I83.2 ja I87.2)

6. Haavaõe esmane vastuvõtt (40 min)

Üldise terviseseisundi hindamine; haava/haavandi ja haavandi ümbruse naha hindamine; pildistamine ja põhjalik dokumenteerimine; hooldusplaani koostamine; haavaümbruse naha hooldus; haava puhastamine ja sidumine; nõuanded ja selgitused koduseks haavahoolduseks;  haavahooldusvahendite soovitamine ja põhjalik kasutamisõpetus; kokkuvõtte koostamine.

7. Haavaõe korduv vastuvõtt (30 min)

Haava/haavandi seisundi hindamine ja dünaamika jälgimine; naha seisundi hindamine; pildistamine ja põhjalik dokumenteerimine; haavaümbruse naha hooldus; haava puhastamine ja sidumine; nõuanded ja selgitused koduseks haavahoolduseks;  haavahooldusvahendite soovitamine ja põhjalik kasutamisõpetus; kokkuvõtte koostamine.

8. Kompressioontoote nõustamine (20 min)

Varikoosi (veenilaiendid), venoosse puudulikkuse või venoosse haavandiga patsiendil jala mõõtmine; sobiva kompressioontoote (põlvikud, sukad, sukkpüksid) soovitamine; kasutamisõpetus igapäevaseks kompressioontoote jalga panekuks ning juhised naha hoolduseks ja nahaprobleemide ennetamiseks. Teenuse hind ei sisalda haavandi korral haavandi puhastamist ja sidemevahetust. 

9. Haavaõmbluste või -klambrite eemaldamine (20min)

Haava seisundi hindamine; pildistamine ja põhjalik dokumenteerimine; õmbluste ja/või klambrite eemaldamine; haava puhastamine ja sidumine; soovitused ja juhised koduseks hoolduseks; kokkuvõtte koostamine.

10. Patsiendi lähedase nõustamine (30 min)

Haavaõe konsultatsioon haavandiga patsiendi lähedasele või hooldajale haavandi hooldamiseks ja sidumiseks kodus; haavahooldustoodete kasutamisõpetus ja põhjalikud juhised.

11. Stoomiõe vastuvõtt (30 min)

Stoomiga patsiendi konsultatsioon ja läbivaatus; põhjalik dokumenteerimine; patsiendi seisundist ja vajadustest lähtuvad soovitused ja põhjalikud selgitused toodete kasutamiseks ning stoomi hoolduseks;  kokkuvõtte koostamine.

12. Kirurgilise haava hooldus (30 min)

Üldise terviseseisundi ja tüsistunud haava seisundi hindamine; pildistamine ja põhjalik dokumenteerimine; haavaümbruse hooldus; haava puhastamise ja sidumine; nõuanded koduseks hoolduseks; haavahooldusvahendite soovitused; kokkuvõtte koostamine.

Teenuste hinnakiri

Kirurgi ambulatoorne vastuvõtt

ÜLDKIRURG-FLEBOLOOGI KAUGKONSULTATSIOON
2 EUR/MIN (min. tasu 20 EUR)
Üldkirurg-fleboloogi esmane vastuvõtt

90 EUR

Üldkirurg-fleboloogi esmane vastuvõtt koos UH uuringuga

120 EUR

Skleroteraapia protseduur

70 EUR

Üldkirurg-fleboloogi korduv vastuvõtt 3 kuu jooksul

50 EUR

Ultraheli doppleruuring veenidest ja arsti konsultatsioon

50 EUR

Soodustusega kompressioontoote määramine

20 EUR

Õe iseseisev vastuvõtt

Õe kaugkonsultatsioon

1 EUR/MIN (min. tasu 10 EUR)

Õe esmane vastuvõtt

1 suur haav üle 6 cm või alates 2 haava

55 EUR

Õe korduv vastuvõtt

1 suur haav üle 6 cm või alates 2 haava

40 EUR

Õe esmane vastuvõtt

1 väike haav alla 6 cm

35 EUR

Õe korduv vastuvõtt

1 väike haav alla 6 cm

25 EUR

Kirurgilise haava hooldus

30 EUR

Õe vastuvõtt üle normaalaja

iga järgnev 15 min. 20 EUR

Haavakülv**

min.tasu 35 €

Kompressioontoote nõustamine

20 EUR

Haavaõmbluste või -klambrite eemaldamine

25 EUR

ABI indeksi määramine

25 EUR

Haavandiga patsiendi lähedase nõustamine

25 EUR

Stoomiõe vastuvõtt

40 EUR

Jalgade erihooldus

45 EUR

Õe koduvisiit (väljaspool Tallinna lisandub transporditasu 0,5 €/km)

70 EUR

Haavahooldusvahendite komplekti koostamine ja saatmine kulleriga koju

– Akuutsele haavale al. 25 EUR

– Kroonilisele haavandile al. 50 EUR

Arsti/õe visiidi ingliskeelne kokkuvõte

25 EUR

* Teenuse hinnale lisandub sidematerjali hind (vastavalt haava/haavandi suurusele ja/või arvule). Teenuse hinnas sisalduvad protseduuri ajal kasutatavate ühekordsete vahendite ja instrumentide ning haavapuhastusvahendite kulu

** Haavakülvi mikrobioloogilise uuringu lõplik maksumus selgub pärast vastuse saamist Synlabi laborist.

Kontakteeru meiega

Helista meile

aadress

Sütiste Tervisekeskus
J.Sütiste tee 17/1 (3.korrus)
13419 Tallinn

N

Tegevusload

Ambulatoorsed üldkirurgiateenused
tegevusloa nr. L04647
Õe vastuvõtuteenus
tegevusloa nr. L04651

N

Andmekaitsetingimused

Andmekaitsetingimusi saate lugeda siit

Võta meiega ühendust

Meil on spetsiaalne keskkond Dermtest, kuhu saad enne kaugkonsultatsiooni või vastuvõtule tulemist laadida turvaliselt pildid oma haavast.

Hea klient!

Haavakliinikusse kirurgi ja õe vastuvõtule saate tulla ilma saatekirjata, ooteajad on lühikesed. Kliinikusse ravile tulge ainult siis, kui Teil puuduvad viirusinfektsioonisümptomid (köha, nohu, palavik, hingamisraskused). Kandke maski ja haigena püsige kodus!