Väärtustame patsienti 

Oodatud on kliendid, kes soovivad personaalsemat lähenemist ja heal tasemel haavaraviteenust

Meie lähenemine 

Keskendume täielikult Sinule. Meie spetsialistidel on pikaaegsed kogemused krooniliste haavandite, venoossete säärehaavandite, samuti diabeetilise jalahaavandi ravis.

Meie haavaravi teenus on privaatne ja patsiendikeskne. Kui Sul puuduvad piisavad teadmised ning oskused, kuidas haava ravida ja siduda, siis jagame nõu ja õpetusi ning soovitame tõhusaks haavaraviks sobivaid vahendeid.

Konsulteerime teisi tervishoiutöötajaid ja nõustame ka patsientide lähedasi.

 

Kirurg-fleboloogi vastuvõtt

Esmane visiit arsti juurde kestab 40 minutit. Selle kestel toimub põhjalik terviseseisundi hindamine, haava vaatlus, haava pildistamine ja dokumenteerimine. Arst täpsustab diagnoosi, teeb uuringud ja koostab raviplaani. Seejärel seob haava ning jagab nõu koduseks haavahoolduseks ja annab kaasa kirjalikud juhised. Patsient saab haava raviks vajalike materjalide nimekirja ning võib soovi korral need osta otse Haavakliinikust. Kui haav vajab korduvat spetsialisti konsultatsiooni ja pikemaajalist ravi, lepitakse kokku kordusvisiidi aeg arsti või õe juurde.

Jalaveenide uuring

Tule jalaveenide ultraheli-Doppler uuringule, kui Sul on diagnoositud venoosne haavand, oled märganud muutusi nahal sääre alumises osas või Sul esineb turseid jalgadel. Ultraheli-Doppler uuring on valutu ja kiire, uuringu tulemused saad teada kohe.

Sind kindlasti huvitab, millal peaks tegema ultraheliuuringu veenidest.

Dr. Evo Kaha selgitab: „Kui vastuvõtul pärast kaebuste ära kuulamist tekib kahtlus, et Sinu probleemi põhjuseks võib olla veenihaigus, teen kindlasti ultrahelidiagnostika. Ultrahelidiagnostika näitab kas vaevuste põhjuseks on veenihaigus või mitte. Seejärel tuleb edasi mõelda kas ravilahendusteks võiksid olla kompressioonravi, skleroteraapia või näiteks miniflebektoomia.

Samas kui ultrahelidiagnostika veenihaigust ei näita annab see ikkagi meelerahu, et veenid on korras, tromboosi ega muid kahjustusi ei esine. Ajakirjanduses kohtab sel teemal sageli ebatõeseid väiteid, mis panevad inimesi ilmaasjata muretsema.

Ultraheli sobib ka neile patsientidele, kes on mures oma pindmiste veenide seisundi pärast. Soovitan neile pindmiste veenide uuringut, mille käigus saab patsient teada, milline on tema pindmiste veenide seisukord. Uuringuga kaob põhjendamatu trombikartus. Samal seisukohal on ka Ida-Tallinna Keskhaigla veresoontekirurg dr. Veronika Palmiste, kes on öelnud: “Ehk inimene saab siis rohkem aru oma vereringest ja kardab vähem asju, mille kohta on ajalehest lugenud. Südamerahu on ju ka midagi väärt!“

Haavaõe vastuvõtt

Esmane visiit haavaõe juurde kestab 40 minutit. Selle kestel toimub terviseseisundi hindamine, haava vaatlus, haava pildistamine ja dokumenteerimine. Haavaõde jälgib haava seisundit ning vajadusel suunab patsiendi edasi arsti konsultatsioonile. Haavaõde puhastab ja seob haava ning jagab nõu koduseks haavahoolduseks, samuti annab kaasa kirjalikud juhised. Patsient saab haava raviks vajalike materjalide nimekirja ning võib soovi korral need osta otse Haavakliinikust. Kui haav vajab pikemaajalist ravi, lepitakse kokku kordusvisiidi aeg haavaõe juurde.

Võta meiega ühendust

Helista meile

Kirjuta meile

Aadress

Sütiste Tervisekeskus
J. Sütiste tee 17/1 (3. korrus)
13419 Tallinn

N

Litsentsid

Ambulatoorsed üldkirurgiateenused
tegevusloa nr. L04647
Õe vastuvõtuteenus
tegevusloa nr. L04651

N

Andmekaitse

Andmekaitse kohta saab lugeda siit

Võta meiega ühendust

Meie partneriks on Dermtest, kelle keskkonnas saab enne vastuvõtule tulekut üles laadida pilte.