Haavakliinik

Esimene haavaravile pühendunud erakliinik Eestis

Skleroteraapia

Skleroteraapiat kasutatakse nahasiseste ja -aluste veenilaiendite raviks juba alates 1930. aastast. Skleroseeriv aine süstitakse veresoonde väga peenikese nõela abil.

Igal raviseansil süstitakse mitmeid veresooni. Kuna nõelad on väga peenikesed, on patsiendil vaid pisut ebamugav tunne: süsted võivad tunduda sipelga või sääse hammustusena. Esimese ja teise raviseansi vahe on tavaliselt 7-14 päeva, kolmas tehakse vajadusel kuu aja pärast.

 

Pärast ravi on vaja kanda spetsiaalseid kompressioonsukki, mis aitavad kahjustatud veene kinni suruda. Ravisukka tuleb kanda nädal pärast skleroseerimist või ka kauem, sõltuvalt skleroseeritud veeni suurusest. Kompressiooni ajast on väga oluline kinni pidada, et tagada head ravitulemust. Ravisukk peab alati katma labajalga nii palju kui võimalik, et ära hoida jala turset. Kompressioon vähendab ka verevalumite ja pigmentatsiooni teket, samuti raviseansside arvu, süvaveenide tromboosi riski ning uute veenilaiendite tekke võimalust. Sukk tuleb hoida pidevalt jala ümber, mitte lasta sel edasi-tagasi liikuda.

Milline näeb protseduur välja?

 

 

Haavakliiniku filosoofia

Visioon

Tahame luua kättesaadavat ja kliendikeskset teenust, mille kvaliteedi tagab kaasaegsete ravivõimaluste tundmine ja kasutamine ning erinevate erialaspetsialistide koostöö. Haavakliinik on kompetentsikeskus, kust saadud teadmised haavaravi kohta levivad kõikjale.

Missioon

Pakume kõigile abivajajatele kaasaegset ja terviklikku haavaraviteenust, mille tulemusena tõuseb inimeste elukvaliteet ja kasvab teadlikkus haavaravist.

Väärtused

Meie väärtusteks on hoolivus, professionaalsus ja patsiendisuhtlus.

Hoolivus

Meie lähenemine inimesele on individuaalne.  Suhtume igasse patsienti empaatiaga, positiivselt ja kuulame tema mure lõpuni.  

Professionaalsus

Loome usaldusliku suhte patsiendiga. Selgitame oma tegevusi arusaadavalt, jagame selgeid ja informatiivseid nõuandeid. Kasutame patsiendi jaoks ette nähtud aega maksimaalselt, et tema probleem leiaks põhjaliku lahenduse ja jõuaks parima võimaliku tulemuseni.

Patsiendisuhtlus

Meie patsiendisuhtlus on positiivne ja kaasav, räägime patsiendiga lihtsas ja  arusaadavas keeles. Oleme suhtluses aktiivne osapool, ei anna hinnanguid.  Me ei ravi üksnes haava vaid inimest.

Võta meiega ühendust

Helista meile

Kirjuta meile

Aadress

Sütiste Tervisekeskus
J. Sütiste tee 17/1 (3. korrus)
13419 Tallinn

N

Litsentsid

Ambulatoorsed üldkirurgiateenused
tegevusloa nr. L04647
Õe vastuvõtuteenus
tegevusloa nr. L04651

N

Andmekaitse

Andmekaitse kohta saab lugeda siit

Võta meiega ühendust

Meie partneriks on Dermtest, kelle keskkonnas saab enne vastuvõtule tulekut üles laadida pilte.